0produkt(y)-0,00 zł
Twój koszyk jest pusty.
Podlaskie Łąki to specjalistyczne nasiona do zakładania łąk na glebach słabszych, lżejszych i mozaikowatych. Ta przemyślana kompozycja łączy wytrzymałość kostrzew z energią życic, gwarantując stabilny plon tam, gdzie standardowe mieszanki traw dają zbyt mało masy. Doskonała jako trwała trawa na siano oraz wartościową kiszonkę.
Specjalistyczna mieszanka kośna Podlaskie Łąki to idealny wybór dla gospodarstw, które muszą zmagać się z mozaikowatymi i lżejszymi glebami. Uzyskanie wysokich zbiorów na takim terenie bywa trudne, ponieważ standardowe trawy pastewne często wysychają lub dają niski plon masy zielonej. Dlatego opracowaliśmy kompozycję opartą na gatunkach, które łączą wytrzymałość z wysoką wartością pokarmową.
Oferowany produkt, zawierający wyselekcjonowane nasiona traw, został stworzony z myślą o maksymalizacji produkcji pasz objętościowych tam, gdzie warunki siedliskowe nie są idealne. W rezultacie uzyskujesz stabilny i pewny plon, niezależnie od kaprysów pogody. Ponadto zastosowanie gatunków wieloletnich sprawia, że łąka służy przez długi czas bez konieczności częstego podsiewania.
Sekretem wydajności tej mieszanki traw pastewnych jest precyzyjny dobór gatunków odpornych na gorsze warunki glebowe.
Mieszanka opiera się na fundamencie traw wytrzymałych, uzupełnionych o szybko rosnące życice dla zwiększenia masy w pierwszym pokosie.
| Składnik | Typ / Odmiana | Udział |
|---|---|---|
| Życica trwała | 4N średniowczesna | 20% |
| Festulolium | Typ kostrzewy trzcinowej | 15% |
| Życica mieszańcowa | 4N | 15% |
| Kostrzewa trzcinowa | - | 10% |
| Kostrzewa łąkowa | - | 10% |
| Kupkówka | Średniowczesna | 10% |
| Życica trwała | 4N późna | 10% |
| Życica westerwoldzka | 4N | 10% |
Produkt jest dedykowany do zakładania nowych łąk kośnych na terenach, gdzie gleba nie jest idealna.
Najpierw zaloguj się
Zaloguj się
Create a free account to save loved items.
Zaloguj się
Zostaw opinię